Näo jooga silmaümbrusele

6 näo jooga harjutust värskemaks väljanägemiseks

Tõde on selline – kõigi meie nägu koosneb ka lihastest, mida on vaja samuti treenida, et meil ei oleks mitte ainult täiuslik keha, aga ka väljendusrikkad ja nooruslikkust kiirgavad näojooned. Just! Nooruslikkust pikendavad teatud harjutused, mida nimetatakse ka näo joogaks, mis aitavad siluda miimikakortsud, tõsta silmalauge või isegi vähendada topeltlõuga. Vaid mõned minutit päevas ja teie nägu näeb välja palju värskem. Kuidas parandada harjutustega silmade ümbrust, et elavdada oma pilku?

Toome ära mõned näo jooga harjutused, mis mitte ainult ei tugevda näo lihaseid, aga ka kaitsevad nahka lõtvumise eest. Need ergutavad naha tugevuse säilitamiseks vajaliku kollageeni ja elastaani tootmist. Samuti paraneb naha vereringe, seega eemaldatakse tõhusamalt erinevaid toksiinid, nahk muutub heledamaks.

Vähem kortse silmade ümber

Kortsud silmade ümber
Kortsud silmade ümber

Niinimetatud kanavarbad,  mis tekivad silmanurkades, võivad osutada asjaolule, et halvasti nähes inimene pingutab silmi ja nägemise korrigeerimisvahendeid ei kasuta. Või äkki unustab päikesepaistelisel päeval päikeseprillid. Parimal juhul on ta väga positiivne inimene ja naerab palju. Seda näitavad need kortsud silmade ümber. Igatahes, peaaegu igaüks unistab neist lahti saada. Kõnealuseid kortsusid on võimalik vähendada harjutustega.

Harjutus nr 1: Vajutage keskmised sõrmed silmade sisemistesse nurkadesse ja nimetissõrmed välimistesse (tekkib kaks V-tähte, mille vahele jäävad silmad). Seejärel vaadake üles ja liigutage alumisi silmalaugusid (kuid ärge pange silmi kinni). Tehke seda 10 korda mõlema silmaga. Seda harjutust tuleb teha kokku 3 korda.

Harjutus nr 2: Silmad pange kinni, asetage nimetissõrmed ja keskmised sõrmed silmade välisnurkadele, tõmmake oimukohtade suunas ja vajutage. Siis tehke kordamööda üks silm lahti,. Seda tuleb teha 10 korda. Korrake harjutust 2 – 3 korda.

Avatum pilk

Allavajunud ülemised silmalauad
Allavajunud ülemised silmalauad

Allavajunud ülemised silmalaud ei muutu mitte ainult esteetiliseks probleemiks, aga ka segavad nägemist. Paljud daamid tunnevad end halvasti, sest allalangenud silmalaugude tõttu ei saa nad end ilusti jumestada, kuna lauvärv ei ole lihtsalt nähtav. Seda olukorda võib muuta näo jooga abil.

Harjutus nr 3: Siluge nimetissõrmede ja pöialdega kulmusid nagu kujundaksite neid, liikudes kergete liigutustega ninast oimukohtade suunas.  Seda tehke 10 korda ja korrake harjutust 3 korda 30 sek vahedega.

Harjutus nr 4: Asetage nimetissõrmed, keskmised ja sõrmuse sõrmed kulmude allossa, et saaksite kulmud tõsta ülespoole. Seejärel pange silmad tugevalt kinni ja tehke lahti. Seda tehke 5 korda ja korrake harjutust 3 korda.

EI mingeid kotte silmade all!

Kotid silmade all
Kotid silmade all

Tumedamaks muutunud silmaalused ja kotid seostuvad sageli väsimuse või unepuudusega. Kahjuks nooruslikku ilmet näole see tõesti ei anna. Seda ilmingut vähendada aitavad ka mõned tõhusad harjutused.

Harjutus nr 5: Vajutage nimetissõrmega silmade all olevale nahale põsesarnade tasandil ja vajutage allapoole. Samal ajal keerake silmad ülespoole ja pilgutage kiiresti 10 korda. Korrake harjutust 6 korda.

Harjutus nr 6: Vormige huuled O-tähe kujuliseks, vaadake üles ja liigutage alumisi silmalaugusid 10 korda. Seda harjutust tuleks korrata 3 korda lühikeste vahedega.

Silma jooga pooldajad kinnitavad, et iga päev neid harjutusi tehes saab juba kuu aja pärast nautida märgatavalt taastunud näojooni ja paranenud naha seisundit.

Leave a Reply