Silmade hooldamise nõuanded nutitelefonide kasutajatele

Praegusel ajal kasutab telefoni peaaegu igaüks. Need digiseadmed levisid kiiresti üle kogu maailma ja said meie töö ja igapäevaelu asendamatuks osaks. Pole kahtlust, et telefon kergendab oma paljude funktsioonidega meie elu, kuid me veedame iga päev palju aega selle ekraani vaadates ja see vaevab mitte ainult meid vaid ka meie silmi. Just sel põhjusel anname Teile mõned nõuanded silmade väsimise vältimiseks ja nende eest õigeks hoolitsemiseks nutitelefoni kasutades.

Ärge unustage silmi pilgutada.
Esiteks, nutitelefoni või mistahes muud digiseadet kasutades ärge unustage silmi pilgutada! Nutitelefoni ekraani vaadates pilgutate Te silmi kolm korda harvemini kui tavaliselt. Meie silmad muutuvad kuivemaks, tundlikumaks ja võivad sel põhjusel hakata valutama. Seetõttu on väga tähtis regulaarselt pilgutada, et silmad niiskuksid, aga eriti kuivaks muutunud silmi niisutada aeg-ajalt kunstpisarate piiskadega.

Seadke suurem šrift.
See on eriti lihtne samm, mida võite oma silmade hoidmiseks sooritada. Mida suurem on valitud šrift, seda vähem pingutust nõuab silmadelt teksti lugemine.

20/20 reegel.
Nutitelefoni kasutades pöörake iga 20 minuti järel pilk ekraanilt ja vaadake 20 sekundit kaugusse. Sel viisil silmad puhkavad ja väheneb tõenäosus, et nad hakkavad valutama.

Pidage õiget ja mõistlikku vahekaugust.
Paljudel meist on kalduvus sõna otseses mõttes „sukelduda“ meie nutitelefoni ekraani sisse, kuid see vaevab väga meie silmi. Püüdke hoida oma telefoni näost eemal – ekraani kaugus peaks olema Teie silmadest vähemalt 16 sentimeetrit.

Vähendage ekraani heledust
Ere kujutis pimestab meie silmi, seetõttu püüdke vähendada ekraani heledust võimalikult rohkem. Eriti õhtuti.

Külastage regulaarselt silmaarsti.
See nõuanne sobib kõikidele, nii alalistele nutitelefoni kasutajatele kui nende seadmete suhtes ükskõiksetele. Regulaarsed visiidid silmaarsti juurde aitavad kaitsta ja säilitada head nägemist ning tuvastada kiiremini halveneva nägemise põhjusi.

Nutitelefonid on suurepärane avastus ja meie elu lahutamatu osa. Kuid meie tervis on hindamatu, seetõttu püüdke hoolitseda oma silmade eest vastutustundega. Pidage puhkepause ja järgige teisi, selles artiklis esitatud nõuandeid. Ainult nii võib sobitada kokku nutiseadmete kasutamise mugavuse ja terved silmad.

Leave a Reply