SONY kontaktläätsed – tulevikunägemus

Varem avaldatud artiklis tegime ülevaate kontaktläätsedest ja tehnoloogiatest. Seekord süveneme rohkem ühesse tol korral mainitud innovatsioonidest – läätsedesse, mis võivad filmida ja fotografeerida.

Kõik teadusliku fantastika filmid muutuvad varem või hiljem reaalsuseks. Nii juhtub ka tavaliste kontaktläätsedega. Kujutise salvestamise ja filmimise võimalus oma silmade abil saab reaalsuseks kui SONY kompanii laseb välja nutiläätsed.

7 Jaapani teadlast, nende läätsede leiutajat juba täiustasid seda väheldast seadet, tänu millele võime salvestada ja kustutada, aga ka salvestatud materjali oma silmades üle vaadata. Kõik filmistseenid, kus märulifilmi kangelane näeb silmas oleva läätse abil kujutisi on juba lähitulevik ja täiesti reaalne!

Neid väikseid nutiläätsi võib kontrollida silmi pilgutades. Nende juhtimine põhineb sellel, et tahtmatuid silmapilgutusi võib eraldada tahtlikest. Patendis väidetakse, et tavaline silmapilgutus kestab 0,2 kuni 0,4 sekundit. Kui silmapilgutus kestab rohkem kui 0,5 sekundit, toimub see teadlikult. Lisaks sellele, miniatuursed piesoelektrilised andurid tunnevad neid silmade liigutusi, muutes rõhu, temperatuuri ja jõu elektrienergiaks. Suurepäraseim on see, et kasutaja võib teadlikke silmade liigutusi kasutada toimingute, nt videosalvestuse, juhtimiseks.

See innovatiivne kontaktläätsede komplekt omab elektroluminestsentsekraani pildi ja videosalvestiste vaatamiseks. Integreeritud pildisalvestusseade võimaldab kasutajal kujutist zuumida, valida automaatse fokusseerimise. Lisaks on läätsedel eksponeerimise ja diafragma reguleerimise valikud. Nendesse on monteeritud ka güroskoop, mis jälgib pea kallutamise nurka. Kaldenurga tuvastamisel reguleeritakse kujutist. Kontaktläätsi toidetakse elektromagnetinduktsiooni abil, kui elektrivool tekib väikese elektrijuhi liikumisel magnetväljas. Seega võib neid kontaktläätsi kasutada kogu päeva. Juba varsti võivad kõik unustada ainult silmade värvi muutvad või rõhutavad kontaktläätsed. Oma silmadega hakkame pildistama ja filmima ühe või paari silmapilgutuse abil! Aga seniks jäägem siiski klassika – vanade heade kontaktläätsede juurde, mis on mõeldud nägemise korrigeerimiseks või silmade värvi ilustamiseks.

Leave a Reply