Pragunenud läätsed

5 moodust kuidas vältida kontaktläätsede lõhenemist

Tõenäoliselt vähemalt kord kogu oma kontaktläätsede kandmise pika ajaloo jooksul igaühel on on olnud kokkupuude sellise „ebõnnega“. Vaid paar päeva kantud ja olulisel elu hetkel lõhenenud läätsed, just kui käepärast pole asendust, tõenäoliselt ei põhjusta mitte sõimu tiraad, vaid ka tõsist stressi. Niisiis, kuidas kaitsta end kontaktläätsede lõhenemise eest?

Ära puutu küüntega

Võttes läätse silmast või pakendist, kasutame sõrmi. Sel hetkel peaksid olema eriti ettevaatlik ja pedantnsed. See kehtib mitte ainult pikkade küünte omanikele – ettevaatamatus, näib , on üsna lihtne küünega läätse kriimustada. Suurte ilu austajate pettumuseks, soovitatakse küüned alati lühikeseks lõigata. Kui ei ole selelks võimalust (või soovi), siis vähemalt läätsi konteinerist võttes peaks kasutama spetsiaalseid pintsette.

Kokkukleepunud servad, läätse lahtikleepimine kasutades vedelikku

Kui nii on juhtunud, et eemaldades läätse silmast või konteinerist, kleepusid tema servad, oleks vaja üks teisest eemaldada sõrmedega. Kui lääts on eriti kuivanud, võid teda vigastada. Parim oleks lääts uuesti kasta konteinerivedelikku lihtsalt või puistata peopesale ja oodata, kuni servad ise eemalduvad teineteisest.

Hoia läätsed niisked

Kindlasti on vaja hoida läätsi alati märjana – selleks on ettenähtud läätsede puhastusvedelik. Kui läätsed kuivavad silmas olles, oleks nende ja silmade niisutamiseks vaja kasutada spetsiaalseid värskendavaid tilku.

Ääreni täita läätsede konteiner

Ei ole vaja kokku hoida läätsevedelikku, kui läätsed ööseks konteinerisse sulgeme. Mitte täielikult täidetud konteineris võivad läätsed kuivada ja väljavõttes rebeneda. Seega läätsede konteiner peaks olema vedelikuga täidetud ääreni.

Läätsi kandes mitte hõõruda silmi

Sageli unustame kontaktläätsed silmas ja hõõrume neid sügelemise korral. Selline hooletu tegevus võib isegi läätse silmast rebida. Sel moel rebitud lääts võib põhjustada eriti ebameeldivat silmade ärritust, selleks peab vältima silmade puudutamist, kandes kontaktläätsesid.

Mida teha rebenenud läätsega?

Rebenenud läätse ei tohi mitte mingil juhul edasi kanda. Ebaühtased servad, mis tekkivad rebenemisel, mitte ainult ei ärrita silmi, suurendades võõrkeha tunnet, vaid võivad ka kahjustada silma sarvkesta. Tundes, et silmades olevad läätsed võivad olla praguenud, tuleb need võimalikult kiiresti välja võtta, vältimaks tõsisemaid kahjustusi.

Leave a Reply