Ühepäevased läätsed

Ühepäevased läätsed – meeldivam suvi silmadele?

Puhkuseks või lühikeseks nädalavahetuse reisiks valmistudes püüame me planeerida ja korraldada kõik nii, et näha võimalikult vähe vaeva ning koguda rohkem meeldivaid elamusi. Sagedane läätsekandja ohkaks sel hetkel ilmselt sügavalt, mõeldes sellest, kui palju vaeva ikka nõuab läätsehooldus laagrioludes. Noh, väljaarvatud juhul, kui te otsustate vähemalt paariks päevaks vahetada oma igakuised läätsed ühepäevasteks läätsedeks. Just seda tüüpi kontaktläätsedesse paljud lihtsalt armuvad suvel. Miks on ühepäevased läätsed parim valik soojal aastaajal?

Ei mingeid hooldusvahendeid

Üheks peamiseks ühepäevaste kontaktläätsede eeliseks on see, et ei ole vaja nende eest hoolitseda ega desinfitseerida. Seega jääb rohkem:

  • Aega, sest saab unustada vaeva, kui hommikuti ja õhtuti tuleb hoolikalt tegeleda kontaktläätsede puhastamise ning desinfitseerimisega.
  • Puhtust – eriti juhul, kui te kavatsete magada telgis, samuti vannitoas, kus võib vaid unistada vähemalt rahuldavatest hügieenitingimustest.
  • Raha, mida peab kulutama kontaktläätse hooldusvahendite jaoks: söödavad vedelikud, pintsetid ja konteinerid.
  • Ja kindlasti, ruumi reisikohvris. Jah, jah, naised, selle asemel saate lisada kohvrisse 25. pluusi, mida tõenäoliselt ei suuda 5-päevase reisi jooksul kanda.

Värskendav tunne iga päeva

Ühepäevaste kontaktläätsede mõiste: uus päev, uus paar. See tähendab, et igal hommikul, kui panete uued kontaktläätsed, võivad silmad nautida mugavust ning värskustunnet. Tuleb tunnistada, et see on palju mugavam, kui kanda igakuiseid kontaktläätsesid juba kolmandat nädalat.

Igapäevased kontaktläätsed vähendavad silmade ärrituse ja nakkusohu risk, kuna kontakteeruvad erinevate mikroorganismide kandjatega – sõrmedega – minimaalselt. Õhtul tuleb kontaktläätsed lihtsalt eemaldada ja ära visata, selle asemel, et neid puhastada ja desinfitseerida.

Rohkem “JAH” veemeelelahutustele

VeemeelelahutusteleSuvi on aktiivse meelelahutuse aeg, mistõttu veekogud lihtsalt kutsuvad äärmuslikku tunnet kogema või niisama end kuumal päeval värskendama. Veespordi või lõõgastava ujumise jaoks ei ole ühepäevased läätsed mitte üksnes mugavad, vaid ka kõige turvalisem nägemise korrigeerimise vahend.

Oleks naiivne loota, et veetes aega merel või järvel ei satu vett silmadesse, seetõttu silmapõletikku vältimiseks tuleb kontaktläätsed pärast ujumist eemaldada ning ära visata. Igakuiste kontaktläätsedega on niiviisi käituda kahju, sest see ei ole tasuv rahaliselt (eriti kui alustasid nende kandmist nädal tagasi), seega on kasulik tavalised kontaktläätsed selleks tegevuseks asendada ühekordsete läätsedega.

On värsked ja ka kaunistavad

Hiljuti on ilmunud turule üha rohkem läbilaskvaid ja õhemaid ühepäevaseid kontaktläätsesid. Kuid see ei ole ainus paranemine. Viimasel ajal on turule tulnud palju uuendusi:

  • Miru 1dayÜhepäevased läätsed Miru 1day väga õhukeses pakendis. Kõigest 1 mm paksune pakend meenutab plaastrit, mida on rahakotis või taskus mugav kaasas kanda. Nii et kindlasti leidub ruumi nende jaoks ka reisikotis.

Selliste kontaktläätsedega võib rõhutada, tumedamaks teha või muuta silma loomulikku drastiliselt, luues seega mitte ainult eksklusiivse piduliku imago, vaid ka võimaluse rikastada aeg-ajalt igapäevast elu. TruBlends One-Day Rainbow pack koosneb viiest paarist erineva värviga kontaktläätsedest, mistõttu saab lihtsalt ja mugavalt proovida järgi populaarseimad toonid ja valida see, mis sobib kõige paremini.

Silmade tervise eest hoolitsemine on alati tähtis, kuid miks mitte anda neile ja endale rohkem meeldivaid tunde aasta soojal hooajal, kui on olemas kõik, mida tahate – päikeseline ilm, mõnus seltskond ja pikad suveööd.

Leave a Reply