Silmade hooldamise nõuanded läätsede kandjatele sügisel

Lähenev külm aastaaeg raskendab elu neil, kes prillide asemel kannavad läätsi. Külm, silmade täiendav ärritamine – kõik see ei lase selget nägemist mugavalt nautida. Esitame Teile mõned nõuanded, kuidas hoolitseda silmade eest sügisel.

Sügisel ja eriti külmadel kuudel, kaebab enamus hommikuti kuivade silmade üle. Seda võib põhjustada viibimine looduses lehtede langemise ajal. Sel ajal tõusevad õhku seente spoorid, mis võivad silmi ärritada. Püüdes vältida seda ebameeldivat tunnet tilgutage silmadesse silmatilku igal hommikul ja 30 minutit enne magamaminekut – see aitab silmi niisutada. Aga kui hommikuti tunnete sellest hoolimata silmade kuivust, võite meie veebikauplusest osta pihustatavaid silmatilku NebuVis eye rehydratation, mida võite kasutada mitu korda päevas Need on intensiivselt niisutavad tilgad, mida on väga mugav kasutada – silma tilgutades ei ole tarvis mingit protseduuri – piisab ühest vajutusest silma kohta.

Kui märkasid, et sügisel võid läätsi kanda vähem tunde päevas kui suvel, kasuta reeglit üks päev läätsedeta. Kord nädalas lase silmadel puhata ja kanna prille. Sel juhul võid teistel päevadel kanda kontaktläätsi kauem.

Nüüdsel ajal töötab enamus inimesi arvutiga kauem kui 8 tundi ööpäevas. Sellel on suur mõju silmade tervisele. Pikaajaline vaatamine ühte punkti kuivatab silmi, algavad peavalud, aga arvutiekraani valgustus kahjustab silmi. Pea meeles, et väga tähtis on harjutuste sooritamine silmadele. Suuna pilk 20 sekundiks umbes 6 meetri kaugusel olevale objektile. Seda harjutust soorita iga 20 minuti järel.

Sügisel on väga tähtis hoolitseda mitte ainult oma tervise ja immuniteedi eest vaid ka silmade eest, eriti neil, kes kannavad kontaktläätsi. Mõned lihtsad sammud võivad sügisel vältida ebameeldivused läätsede kandmisel: igal õhtul, enne magamaminekut, niisuta silmi silmatilkadega, pikka aega arvuti taga töötades tee silmadele harjutusi ja ära unusta, et silmadel peab laskma puhata – üks päev nädalas kanna läätsede asemel prille.

Sinu silmad tänavad sind selle eest!

Leave a Reply