Online nägemise kontrollimise testid. Kas neid võib usaldada?

Praegusel ajal võib virtuaalruumis teostada hulga igapäevaseid töid. Piisab internetiühendusest, et võiksite osta, maksta makse või õppida. Aga kuidas on nägemise kontrollimisega? Kas internetis olevad nägemise kontrollimise testid on piisavalt usaldusväärsed, et võisid asendada okulisti külastamist? Meie vastus on kahjuks – EI ja esitame järgnevas artiklis mõned tähtsad argumendid.

Piiratud kontrollimine

Enamus internetis olevaid nägemise kontrollimise teste pakub nägemise testimist vähem kui poole tunniga, kodunt lahkumata. Kuigi see teenus näib olevat mugav ja kasulik on kontrollime piiratud ulatusega. Internetitestid määravad nägemisteravuse, mõnikord ka täiendavalt värvipimeduse ja valgustundlikkuse. Kuid mitte ükski sarnane test ei või hinnata seda, mis on tegelikult tähtsaim – Teie silmade tervist. Ainus usaldusväärne viis silmade täielikuks uurimiseks on okulisti külastamine.

Ei tuvastata haigusi

Kuna interneti nägemistest on piiratud ulatusega, ei määrata kindlaks selliseid silmahaigusi nagu katarakt, glaukoom, makuloos ja teisi silmade probleeme, mis võivad olla tõsisemate tervisehäirete sümptomid. Näiteks hägune nägemine võib olla üks esimesi algava diabeedi eest hoiatavaid tunnuseid. Seetõttu võib vaid Teie arst tuvastada tõsisemad silmaprobleemid ja määrata edasise ravi.

Eksitav retsept

Mõningad interneti nägemistestid pakuvad täiendavat teenust – okulisti kinnitust. See võimaldaks osta korrigeerivad prillid või kontaktläätsed. Kuid ärge petke ennast ! Arsti külastamine tulemuste täpsuse kinnitamiseks on vältimatu. Interneti teel saadud retsept ei ole täpne ja sel põhjusel võivad ostetud prillid mitte sobida või nägemist isegi halvendada.

Täiendavad kulutused

Interneti nägemistestid ei ole kaetud tervisekindlustusega. Soovides kontrollida silmi interneti teel, peate täiendavalt maksma. Seda maksu väldite kontrollides nägemist polikliinikus või kliinikus, kus olete registreeritud.

Lõpetuseks

Me hindame Teie aega ja mõistame, et interneti nägemistestid on mugavad. Kuid tahame veelkord rõhutada, et kõige usaldusväärsem ja turvalisem viis nägemise kontrollimiseks on spetsialisti külastamine. Teie okulist võib lisaks nägemisteravusele määrata kindlaks ka silmade tervise. Hoidke oma silmi!

Leave a Reply