ripsmed

Ripsmed – mitte vaid veelgi kaunimale pilgule

Mahtu lisav tušš. 6D kasvatatavad. Kunstlikud. Milliseid võtteid tänapäeval ei paku ilutööstus, neile kes soovivad ripsmeid kaunistada, samuti rõhutada  silmade ilu ja pilgu tähtsust. Igatahes, neile pole esmatähtis mitte ripsmete funktsioon – kahelt poolt silma ümbritsevad karvakesed mitte ainult ei pilgu nõtkelt värisedes, vaid omavad ka teist, hoopis  palju tähtsamat ülesannet. Mida teevad ripmed?

Reguleerivad õhu voolu

Kõiki imetajaid iseloomustavad niisked silmad. Selle omaduse tagab pisarate kile, mis katab silmamuna. Ta on  vastutav silmade toitumise ja valguse murdumise eest. Silma suunduv õhuvool võib aurustada niiskuse ja tuua ärritust põhjustavat tolmu. Siin teenivadki need väikesed karvakesed, mida nimetakse ripsmeteks. Nad vähendavad õhu voolude mõju silmadele.

Suunavad niiskust

 NiiskusSilmad ei täna ripsmeid  mitte ainult niiskuse säilimisest, vaid ka liigmärgumise kaitse eest. Näit. higistades või vihmasajus ripsmed hojavad eemale liigniiskuse, mis ründab meie silmi. Nende kuju ja eriline asend suunavad vedeliku eemale.

Kaitsevad päikese eest

Liiga suur kogus päikest võib olla silmadele kahjulik. Ja kuigi ka spetsiaalsed päikeseprillid filtreerivad ohtlikku päikese kiirgust, ripsmed varjavad neid ereda päikesevalguse eest, mis võib põhjustada ebamugavust või halvendada nägemist.

Hoiatavad ohu eest

Nagu vurrud hoiatavad kassi ümbritsevate raskuste eest, nii ka ripsmed toimivad kui andurid, informeerides aju võimalikust ohust. Kui miski proovib kontakteeruda meie silamadega, toimib laugude sulgemise refleks – silmad kaetakse, et vältida kokkupõrget  võõrkehaga.

Mõtle soov!

Ebausklikud inimesed usuvad, et kui ripsmekarv kukub ja on maandunud  põsele,  vaja sellele puhuda ja mõelda soov. Kas see ka täitub, raske öelda, rohkem teades, millist kaitset annavad ripsmed silmadele, pole üllatav, et enamus usub, neid olevat maagilised. 🙂

Kunstripsmed – risk silmadele

KunstripsmedEnamus naisi unistab tihedamatest, tumedamatest ja pikematest ripsmetest, arvatavasti mitte selleks, et need kaitseksid silmi paremini päikesekiirte eest või hoiaksid kinni rohkem tolmu mis langeb ümbrusest. Kunstripsmed – üks naiste lemmik ilu trikke. Kahjuks, nende  kasutamisel,  kerkivad teatud ohud: ärritus, infektsioon või silma allergia. Kuna kunstripsmed kinnitatakse  silmadele väga lähedale ja tunnistame, mitte just ilma keemia abita.

Be to, pasirodo, ilgos blakstienos kaip tik dar labiau skatina didesnį oro srauto patekimą į akį, todėl optimalus jų ilgis turėtų užimti trečdalį akies, kad pastarosios būtų apsaugotos nuo dulkių ir sausėjimo. Peale selle, on  ilmnenud, pikemad ripsmed soodustavad veelgi enam  suuremat õhuvoolu juurdepääsu silma, seetõttu peaks nende optimaalne pikkus hõivama kolmandiku silmadest, et viimased oleks kaitstud tolmu ja kuivamise eest.

Seega terved ripsmed – mitte ainult moodus rõhutada silmade ilu ja tõmmata tähelepanu sarmikale pilgule. Vaid näo osa, millele on jäetud täita eriti tähtis kaitse funktsioon, päästa ümbruses varitseva ohu eest meie hinge peegleid – silmi.

Leave a Reply