Tihtipeale teeb äsja kontaktläätsi kandma hakanud naisele muret – aga kuidas saab nüüd olema silmameigiga? Kas ma ei riku meigiga läätsi? Kas see ei ärrita ega kahjusta silmi? Kontaktläätsede kandjad võivad julgesti meiki kasutada, kuid peaksid siiski teadma mitut väärtuslikku nõuannet, et silmad jääksid terveks ja värskeks, aga meik neid kaunistaks.
Läätsed – enne meiki
Kontaktläätsed peaks panema silma enne meigiga alustamist. Ja kõige tähtsam – pesta hoolikalt käsi. Kui paned läätsed juba jumestatud silmadesse on väga reaalne, et sõrmedele on jäänud kosmeetikavahendite jääke, mis võivad silmi ärritada.
Õhtul, valmistudes magama minema, peab kontaktläätsed silmast ära võtma enne megi puhastamist. Vastasel juhul võib meigi puhastusvahend kahjustada läätsi, nendele võib ladestuda ka kasutatud kosmeetikavahendite osakesi, samuti võivad silmad tugevasti ärrituda.
Kasutada õlivaba kosmeetikat
Üsnagi sageli võib paljude ilutoodete koostises kohta mitmesuguseid õlisid. Kuigi need on tervislikud meie nahale, ärritavad need kahjuks silma sattudes silmi ja muudavad läätsed häguseks, mis teeb nägemise läbi nende üsna raskeks.
Ühepäevased läätsed – parim lahendus
Küllaltki tihti satub kontaktläätsi puhastades nendele mõningaid kosmeetikavahendite jääke, mille tagajärjel silmad hakkavad punetama, muutuvad kuivaks, kihelevad. Seetõttu soovitame neile, kellele jumestamine on igapäevavajadus, asendada kuu-, kahenädalased läätsed ühepäevaläätsedega. Nii on lihtsam hoida läätsed puhtad, aga silmad värsked ja tervemad.
Hoolikus – ilusate silmade võti
Kui ei raatsi keelduda armastatud kuu- või kaanenädalastest kontaktläätsedest, tuleb varuda kannatust ja hoolt läätsede õigeks hooldamiseks. Väga tähtis on neid peale silmast võtmist hoolikalt puhastada, hõõrudes spetsiaalse vedelikuga 15-20 sekundit ja panna ööseks puhastusvedelikuga täidetud konteinerisse, et läätsed desinfitseerida ja nendele ei jääks mingeid kosmeetikavahendite jälgi.
Lisaks sellele on väga tähtis asendada läätsed uutega kui nende kandmise tähtaeg lõpeb, aga iga uue läätsepaariga hakata kasutama ka uut konteinerit. Ka sellesse võivad koguneda bakterid, mis võivad põhjustada tõsiseid silmahaigusi, seetõttu ei peaks unustama ka konteineri regulaarset vahetamist.
Silmapliiats ainult silmalaule
Silmapliiatsi kasutamisel tuleb vältida silmalau sisepoole puudutamist. Vastasel juhul eksisteerib mitte ainult pliiatsiga läätse puudutamise oht vaid värvi võib sattuda ka läätsele ja silma. Te ju ei taha silmi sel viisil ärritada.
Seega, jumestus ja kontaktläätsed on suurepäraselt kokkusobivad asjad. Tähtsaim on mitte unustada põhilisi hügieeninõudeid ja kontaktläätsede hooldamise põhimõtteid, selleks et läätsed teeniksid teid kauem, aga silmad säilitaksid ilu.