Kontaktläätsed ja reisimine

Kontaktläätsed ja reisimine: kuidas õieti valmistuda?

Mis suvi see on ilma puhkuseta? On aeg kui enamus meist kiirustab eemale tööst ja lubab endale pikemaajalist viibimist looduses või kaugreisi. Kuidas kindlustada, et puhkus mööduks sujuvalt, kui ilma kontaktläätsedeta ei kujuta ette oma igapäeva? Mõned soovitused kontaktläätsede kandjatele, mis lubavad hoolitseda oma silmade eest nii, et reis pakuks vaid meeldivaid elamusi.

Vedelik ja konteiner – kaasa

KonteinerNende kahe  tähtsa kontaktläätse hooldusvahendi jaoks peaks leidma hea koha oma käekotis. Eriti minnes reisile lennukiga. Kui juhuslikult reisides Pariisi Prantsusmaal, peaks Teie pagas lendama Pariisi Texases, Ameerika Ühendriikides, vajate läätseda hooldusvahendeid, mis olid kohvris, ning neid ei ole võimalik saada ruttu, sellepärast on parim neid omada käepärast. Milleks võõral maal lisamured, kust neid leida.

Vastavalt reisi pikkusele, tuleb hästi arvestada seda kuipalju vedelikku vajate: Kas piisab väikesest pakendist või vajate ikkagi suuremat. Kui puhkuse ajal peaksite vahetama ühekuiseid või kahenädalasi läätsesid uute vastu, soovitame kotti visata lisakonteineri.

Vedeliku vedu

Kui ees on lennureis, ärge unustage rõhku, mis võib mõjutada kaasavõetud pagasit. Vältimaks vedeliku väljavoolu ja lisamuresid (märgunud isklikud asjad ja vähenenud läätsehooldus vahendite varu), soovitakse  läätsevedeliku pakkida eraldi suletavasse kilekotti.

Ühepäevased – parim valik

Võib-olla oleks reis veelgi meeldivam, kui rasket läätsevedeliku pudelit ei oleks üldse vaja igale poole kaasa tassida. See on täiesti võimalik, ühekuulisi ja kahenädalasi läätsesid vahetades ühepäevaste vastu. Hommikul panid, õhtul – prügikasti ja uut päeva alustad uue paariga. Ei mingit muret ja aja raiskamist  puhastamisele ja desinfitseerimisele. Mitte rääkides olukorrast, kus sobivalte hügieenitingimuste hoidmine on keerulisem, näiteks telkides looduses.

Ettenägematuteks juhtumiteks – lisaks läätsede paar või retsept

Kui puhates kaotad läätse või juhuslikult silma pannes, võttes või puhastades see rebeneb, on hea endaga kaasas omada veel üht  lemmik läätsede paari. Halvimal juhul – teadke oma  kantavate läätsede andmeid (tugevus, diopter, diameeter), et vajadusel lähima optiku juurest neid saaks muretult osta.

Prillid – plaan B

PrillidAlati võime sattuda olukorda, millal on raske ennustada enda enesetunnet. Ka silmad pole erand – kuiv õhk lennukis, halva konditsioneeriga ruumid või lihtsalt uus ümbrus, täis tundmatuid allergeene võivad põhjustada silma ärrituse ja muid ebameeldivaid tundeid, siis tekkib vajadus läätsed äravõtta. Neid asendavad suurepäraselt prillid, mida eri juhtumitel on kasulik endaga kaasas kanda.  Mis veel, kui hea nägemine puhkuse ajal – poleks tähtsaim.

Silmad- need on meie aknad maailma. Külastades uut, tundmatut kohta, hea nägemine –see on väga tähtis. Fikseerides vaateid oma mälus, kinnistame unustamatud elamused, mis soojendavad südant kuni järgmise puhkuseni. Võibolla isegi terve elu. Hoolitse, et silmad teeniksid sind suurepäraselt kõikjal ja alati.

Leave a Reply