Astigmatism

Astigmatism – saab seda vältida?

Statistika näitab: 1 3-st halva nägemise üle lühinägelikkuse või kaugenägelikkuse tõttu kaebavast kliendist saavad veel “rõõmusta lisakingituse”, milleks on astigmatism.

See refraktsioonidefekt ei kahjusta nägemist üldiselt, kuid võib põhjustada täiendavaid ebamugavusi, mis häirivad selge pildi nautimist. Aga me saame hingata kergemini . astigmatism ei ole haigus. See on lihtsalt nägemishäire, mida saab spetsiaalselt selleks ettenähtud meetmetega  kergesti kohandada ja seega jätkata täisväärtuslikku elu.

Aga kõige kohta algusest peale…

•Astigmaatilised kontaktläätsed töötati välja töötatud 1970. aastal.
•39 % inimestest maailmas on astigmatism (≥0,75 D).
•Astigmaatikud moodustavad kolmandiku kogu kontaktläätsede kandjatele potentsiaalist.

Milles väljendub astigmatism?

Paljud vaegnägijad loevad sageli astigmatismi sümptoome  lühinägelikkuseks. Ikka, kahtlustused mistahes nägemishäire osas peaksid tekitama juhul, kui tunnete ebameeldivad muudutusi:
• pilt ei ole enam väga selge – objektide kontuurid on moonutatud, nagu läbi udu vaadates;
• halveneb nägemisteravus öösel või hämaras;
• tunnete silmades pinget;
• silmad väsivad arvutiga töötades kiiremini;
• soovides paremini näha tekkib vajadus silmi kissitada.
Kõik need nägemishäired on tingitud sarvkesta teatud kuju muutumisest. Selleks, et mõista seda paremini, vaid kujutage ette palli:
kui terve sarvkesta kuju on ümmargune nagu korvpall, mõjutab astigmatism sarvkesta selliselt, et see meenutab ragbipalli – seega selle üks külg on palju kumeram kui teine.
Sellise sarvkesta pinna kõveruse tõttu fokuseeritakse kujutised silma mitmes kohas – just selle defekti tõttu muutuvad kujutised moonutatuks, liiga laiendatuks või venitatuks.
normaalsed vs. astigmaatilised

Astigmatism võib olla…

• … kaasasündinud – selle määravad geenid, mistõttu see tekib sünnihetkest
• … tekkinud silmapõletike, operatsioonide või traumade järel
Astigmatism tekkib paljudel kaugenägelikkuse ja lühinägelikkusega isikutele. Kahjuks, enamikul juhtudel on astigmatism pärilik, seega seda on praktiliselt võimatu vältida. Kuid see kipub arenema ja muutuma, mistõttu pärast selle häire lapsepõlves diagnoseerimist ja asjakohaste parandusmeetmete rakendamist jääb võimalus, et pärast vikerkesta kasvamise lõppemist, astigmatismi ei pea enam hiljem korrigeerima.

Millal on vaja astigmatismi korrigeerida?

Kui astigmatismi aste ei ole kõrge, siis ei ole seda vaja korrigeerida. Sellele tuleb mõelda, kui esemete piirjooned muutuvad häguseks ja vaadates peate hakkama silmi pingutada. Need on põhjused, miks tekkib:
• silmade väsimus;
• tugev peavalu;
• halb nägemine;
• silmalaugude põletik;
• kortsud ja laubal silmanurkades (pideva silmapilgutamise tõttu).
Seetõttu tuleb kõrgema astme astigmatismi korrigeerida spetsiaalsete silindritega prillide või kontaktläätsete abil. Enamikul juhtudel on see korrektsioon on vajalik, kui astigmatism ületab 0,75 silindrilist dioptrit. Madalama astme puhul saab kanda tavalisi kontaktläätsesid või prille.
Astigmatism

Kontaktläätsed või prillid?

Kui varem korrigeeriti astigmatism ainult prillide abil, siis tänapäeval muutub üha populaarsemaks korrektsiooniläätsedega korrigeerimine. See tõttu ei ole üllatav, kuna kontaktläätsed on väga mugavad, Neil on märkimisväärsed eelised:
• Erinevalt prillidest on need vastupidavamad ilmastikule – talvel ei tõmbu need uduseks ja vihm ei seda nägemist.
• Nendega on palju mugavam sportida ja aktiivselt puhata.
• Kontaktläätsed toetavad stabiilsemat ja teravamat nägemist.
• Need lihtsustavad astigmatismi korrigeerimist – prilliklaasi ei ole vaja ümber teha, piisab teiste parameetritega läätsede ostmisest.

Astigmatismi korrigeerivad (toorilised) kontaktläätsed

Astigmatismi ei tohiks pidada haiguseks ja selle tõttu väga muretseda – seda on väga lihtne astigmatismi (tooriliste) kontaktläätsedega korrigeerida. Läätsed erinevad tavalistest kontaktläätsedest ainult kahe lisaparameetri tõttu – silinder ja telg.
Need määratakse iga inimese puhul arsti poolt individuaalselt. Kaasaegne aparatuur võimaldab diagnoosida astigmatismi vaid paari minutiga. Arst peab ainult välja andma retsepti, millega saab väga lihtsalt vajalikud kontaktläätsed välja valida.
Tähtis on teada, et prilliretsept erineb tavaliselt kontaktläätsede retseptist ja seetõttu peate prillide tooriliste läätsede vastu väljavahetamiseks hankima spetsiaalse retsepti.

Populaarseimad astigmatismi korrigeerivad läätsed

Tänapäeval on lihtne leida enda jaosk sobivaid kontaktläätsesid ka siis, kui teil on astigmatism. Tootjad, nagu “Bausch&Lomb”, “Johnson&Johnson”, “Ciba Vision” pakuvad populaarseid tooteid, mis on spetsiaalselt astigmatismi korrigeerimiseks mõeldud.
Lai tooriliste kontaktläätsede valik võimaldab neid valida vastavalt individuaalsetele vajadustele. Astigmaatismi korrigeerivad läätsed on:
• ühepäevased;
• 2 nädalased;
• kuuajased;
• pikemaks ajaks.
Neid kasutades võib saavutada sama mugavustunde, nagu tavaliste kontaktläätsedega.
Populaarseimad ja enamuste astigmatismi alla kannatavate isikute lemmikud on:
• Air Optix for Astigmatism;
• Acuvue Oasys for Astigmatism;
• PureVision Toric;
• SofLens Toric;
• Biofinity Toric;
• Premio Toric;
• Frequency Xcel Toric.
Kontaktläätsed lasevad hästi läbi hapnikku ja säilitavad vajaliku niiskuse, tänu millele on neid lihtne ning mugav kasutada.

0 thoughts on “Astigmatism – saab seda vältida?”

 1. Насос погружной скважинный UNIPUMP ECO MAXI 10-181 – Погружные скважинные насосы UNIPUMP серии ЕСО MAXI — предназначены для подачи чистой холодной воды (без абразивных и волокнистых включений) из скважин с внутренним диаметром не менее 133 мм, глубоких колодцев и открытых водоемов. Область применения — для автономного водоснабжения индивидуальных зданий, коттеджей, дачных домов, для организации полива огородов, садовых участков, наполнения водой резервуаров, а также для обеспечения водой малых гражданских, сельскохозяйственных и производственных объектов. Максимальная глубина погружения под зеркало воды — 100 м Температура перекачиваемой жидкости — 0…+35°С Температура окружающей среды — 0…+35°С Максимально допустимое количество примесей в перекачиваемой жидкости — не более 100 г/м? Максимальный размер механических примесей — 2 мм pH перекачиваемой жидкости — 6,5…8,5 Параметры электросети — 3~, 380 ± 10 % В, 50 Гц Номинальная частота вращения двигателя — 2850 об/мин Встроенная термозащита двигателя*, температура срабатывания теплового реле — ?130°С Степень защиты двигателя — IP68 * Примечание: в двигателях насосов ECO MAXI 23.5-130 и 23.5-173 мощностью 5,5 и 7,5 кВт тепловое реле не установлено. Устройство насоса Насос состоит из электродвигателя и проточной части. Корпус насоса выполнен из нержавеющей стали. Напорный патрубок и адаптер изготовлены из латуни, фланец двигателя изготовлен из чугуна. Электродвигатель — трехфазный, маслонаполненный, со встроенным тепловым реле. Рабочие колеса «плавающие», выполнены из высокопрочного, износоустойчивого поликарбоната. Всасывающее отверстие скважинного насоса располагается в средней части насоса и защищено фильтрующей решеткой. Инструкция https://7filtrov.shophttps://7filtrov.shop/upload/iblock/fde/fdea34e60c8357154e25109fba85f713.jpg – https:/7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/5658/ – Насос погружной скважинный UNIPUMP ECO MAXI 10-181
  Насосы здесь – Насосы на выбор: http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/ – насосы для скважин

  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_20_metrov/ – насосы для скважин 20 метров
  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_25_metrov/ – купить насос для скважин 25 метров
  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_40_metrov/ – насосы для скважин 40 метров москва
  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_60_metrov/ – купить насос для скважин 60 метров

  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_90_metrov/ – насосы для скважин 90 метров москва
  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_100_metrov/ – купить насос для скважин 100 метров
  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_120_metrov/ – насосы для скважин 120 метров москва
  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_grundfos/ – купить насос для скважин grundfos

  http://7filtrov.shop/catalog/nasosy/nasosy_dlya_skvazhin/nasosy_dlya_skvazhin_vodotok/ – купить насос для скважин vodotok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *