Prilliklaaside puhastamine: kuidas seda teha õigesti ja mida vältida

Paljud ei tee sellest mingit probleemi. Haaravad särgivarruka, hõõruvad ja valmis. Kuid soovides säilitada prillide kvaliteeti, ei tohiks nii toimida. Iga ebasobival viisil sooritatud prillide puhastamine kriimustab nende pinda. Need kriimustused rikuvad nii prillide esteetilist välimust kui teie nägemist. Esitame täpse juhise, kuidas seda vältida.

Prillide pesemine

Kõigepealt peaks prille pesema leiges vees (kuum vesi võib vigastada prillide kaitsekihti). Sel viisil eemaldate kogu tolmu ja setted, mille kuivalt puhastamine võib põhjustada prilliklaaside vigastamist.

Tihtipeale ei piisa sellise mustuse eemaldamiseks ainult veest, seetõttu soovitame kasutada nõudepesuvahendit. Piisab vaid paarist tilgast, kuid veenduge, et nõudepesuvahend ei sisalda käenahka niisutavaid lisandeid. Nõudepesuvahendit kasutage nii klaaside kui raamide puhastamiseks, millele koguneb samuti mustust. Kuna need puutuvad kokku meie nahaga ei peaks sellele käega lööma.
Lõpuks loputage prille hoolikalt puhta veega. Tähtis on hoolikus, sest halvasti mahaloputatud nõudepesuvahend võib põhjustada prilliklaaside veel suuremat määrdumist.

Prillide puhastamine

Raputage pestud prillidelt veepiisad ja vaadake, kas ei ole jäänud mustust. Klaaside kuivatamiseks valime köögirätiku, mille pesemisel ei ole kasutatud kangapehmendajat (kangapehmendaja võib prilliklaase määrida). Valige käterätik, mida kasutaksite klaaside või pokaalide kuivatamiseks ja kuivatage prille õrnalt. Prillide hoolikaks puhastamiseks valige mikrokiust lapp, mille võite osta optika ja fotokaupade kauplusest.

Mida ei peaks prille puhastades tegema

  • Ärge puhastage prille pluusivarrukaga või muu käe alla sattunud materjaliga, eriti juhul, kui prilliklaasid on kuivad. Sel viisil võite prilliklaaside pinda kergesti kriimustada.
  • Prillide puhastamisel ärge kasutage klaasi- või pindade puhastusvahendit. Need tooted sisaldavad koostisosi, mis võivad prilliklaase ja klaaside pinnakatet (näiteks peegeldumisvastast) vigastada.
  • Ärge kasutage prillide puhastamiseks paberkäterätti, salvrätikuid või tualettpaberit. Sellistel materjalidel on kalduvus jätta klaasi pinnale peent, vaevumärgatavat tolmu.

Prillid on justkui saapad: nende kasutusiga sõltub sellest, kuidas nende eest hoolitsete. Järgides üksikasjalikke juhiseid võite tunda rõõmu korralikest prillidest veel mitmeid aastaid.

Leave a Reply